Plokkflöödiklassi suvi 2012

uvi oli täis põnevaid üritusi, millest jõudumööda osa võtsime:

2.juunil 2012.a. Murastes Laulu- ja Tantsupidu.

Osa võttis suurte plokkflöödiansambel „indiaani" kavaga. Ansambli koosseis Kristi Pappel, Sandra Väizene, Katariina Udam ja õp.Natalia Kostrõkina. Kaastegev Kalle Viks kitarril. Oli külm ja vihmane, kuid hakkama saime!

8.-10.juuni 2012.a. Kuressaare vanamuusika festival.

Festivalist võtsid osa Kristi Pappel, Sandra Väizene, Katariina Udam ja õp. Natalia Kostrõkina.

Festivali kava oli tihe ja mitmekesine: keskaja- ja renessansskontserdid, barokkõhtud, loeng klavessiini ajaloost, renessansstantsud. Kahel järjestiku päeval (8. ja 9. juunil) toimus 2 kontserti, kus lapsed esinesid erakordselt hästi nii solistidena (klavessiinil saatis temperamentne, erakordselt emotsionaalne, professionaalne klavessiinimängija Ene Nael), kui ansamblimängijatena. Fantastiline kokkuvõtmine laste poolt arvestades vähest harjutamise aega.

Lapsed võtsid aktiivselt osa ka klavesssiini loengust (Ene Nael) kui ka ajaloolise tantsu tundidest (Külli Kressa).

Suurimad tänud meie abilistele Riina ja Tõnis Pappelile, kes aitasid meid transpordiga, leidsid kogu kambale suurepärase ööbimiskoha Kuressaares (siinkohal ka suurimad tänud meie võõrustajatele!), olid toeks nii kontsertide ettevalmistamisel ja läbiviimisel ning kes innustasid meid oma eeskujuga osalema kõikides üritustes mida festival pakkus (Riina õppis ära ja tantsis suurepäraselt mitmeid gagliarde).

29.juuni-1.juuli 2012.a. Pärnu Hansapäevad.

Osalejad: Kristi Pappel, Sandra Väizene, Katariina Udam ja õp. Natalia Kostrõkina. Seekord oli meie abiliseks ja innustajaks Astrid Väizene! Aitäh talle!

Peale meie osalesid veel 3 lastekollektiivi Pärnust, Tartust ja Viljandist.

Imeline, kuidas selles suures virr-varris ja laadameeleolus suutsid lapsed taas esineda palju, mitmekesise kavaga ja heal tasemel. Vähe sellest – kontsertide vahel toimusid ka ettevalmistused Viljandi vanamuusika festivaliks, mida juhendas Neeme Punder. Üks suurepärane kontsert toimus Vallikääru veelaval, kus me esitasime „indiaani" kava.

Paar põnevat seiku juhtus ka:

1.Meil õnnestus uputada vallikraavi üks pult, samasse kukkunud noodid said õnneks välja toodud ühe lootsikuomaniku poolt. Pärast kuivatasime neid meie ööbimiskohaks olnud Kunstide Maja keldris.

2. Ühel hilisõhtul jäime Kunstide Maja keldri ukse taha välja ja ei pääsenud ööbimiskohta sisse, kuna keegi lastes jättis võtme keldrisse laua peale ja lukustas tabalukuga ukse. Õnneks oli ilm soe ja keegi ei virisenud. Korraldajad kaalusid igasuguseid sissemurdmise võimalusi kuni tabaluku läbisaagimiseni välja. Õnneks kella ühe paiku õhtul leiti tagavaravõti (selle otsimisega oli ka palju nalja ja seiklusi) ja kõik said minna tudule.

12.-15.juuli 2012.a. Viljandi Vanamuusika Festivali laste projekt „Muusade lood".

Projektis osalesid lapsed üle kogu Eestimaa. Isegi Saaremaalt tuldi kohale. Meie lastest osalesid: Anet Mitt, Moona Õunmaa, Remo Rumm, Kristi Pappel, Katariina Udam ja õp. Natalia Kostrõkina. Nagu alati valmis lavastus 4 päevaga. Lõpuetendusel andsid kõik oma parima. Seekord toimus etendus pärimusmuusika aida suures saalis. Peale oma harjutamiste ja kontserdi said lapsed tasuta külastada festivali külaliste kontserte, mis olid väga mitmekesised ja erinevad stiilide poolest. Nii sai näha Ungari Riikliku Folkansambli säravat tantsu ja virtuoosset muusikat, Sofia Rubina heebreakeelseid laule dzässivõtmes; lummavat flöödimängu Venemaa flötist Oleg Hudjakovi esituses ja omapärast, unikaalse koosseisuga (harf, kannel, klavessiin), lummava omaloominguga ja unikaalsete seadetega ansamblit Una Corda.

Meie kontserdi lõpus saime kõik premeeritud ühe Viljandi elaniku ekstra meie jaoks küpsetatud vahvlitega ja loomulikult hooaja parima maiuse – maasikatega.

23.-25 juuli 2012.a. plokkflöödilaager Võsul.

Seda laagrit korraldas ERTA – eesti plokkflöödiühing. Laager oli mõeldud väiksemate (I-III kl.) plokkflöödi õpilastele. Meie koolist osales Saara Pais.

Allakirjutanu osales veel pilliehitamise kursusel Viimsis 19.-22.juulil 2012.a. Pillimeistriks oli Markt Wald Saksamaalt Klagwerkstatt'ist (www.klangwerkstatt.de) . Ehitasin gooti harfi ja keeltamburiini. Oli väga põnev ja imeline teha midagi valmis oma kätega. Siiski suuremad osad olid meistril eelnevalt puust välja treitud. Kursuslaste tööks jäi osad kokku panna , liimida, lihvida jne.

1.-5.augustil 2012.a. flöödilaager Rõuges.

Osalesin seal 4 flöödiõpilasega Aruküla koolist.

13.-17.august2012.a. plokkflöödiõpetaja laager Võhmas (Saaremaal).

Olin õpetaja algklasside õpetajate plokkflöödi algkursuse omandamisel.

20.-21.august 2012.a. HNPO laager Kloogarannas.

Sain olla ühe päeva (20.august) HNPO ( Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester ) laagris ja osaleda ka õhtusel nõupidamisel, mis käsitles 2013.a. Harjumaa Laulupeo teemasid.

22.august 2012.a. muusikaõpetajate suvepäevad Raudsillal.

Oli väga tore!

Natalia Kostrõkina, flöödi- ja plokkflöödiõpetaja

Mõned fotod plokkflöödiansambli suvistest kontsertidest nähtaval galeriis