Tabasalu Muusikakool kuulub Loode-Eesti piirkonna muusikakoolide hulka koos 20 Harju, Rapla- ja Läänemaa muusikakooliga. Loode-Eesti piirkonna muusikakoolid korraldavad igal aastal omavahelisi konkursse pea kõikidele erialadele. Üle aasta toimuvad Eesti Muusikakoolide Liidu korraldusel vabariiklikud konkursid, paarisaastatel keelpillide ja akordioni erialal, paaritutel aastatel puhkpillide ja klaveri erialal.

- Kuidas jõuavad õpilased vabariikliku konkursi lõppvooru?

- Piirkonna konkursid lindistatakse ja žürii poolt välja valitud parimate esinejate lindistused saadetakse edasi järgmisele žüriile, kes kuulab need läbi ja neist omakorda valib kogu Eesti peale välja need parimatest parimad, kes pääsevad mängima vabariikliku konkursi lõppvooru. See sõel on väga tihe ja juba vabariiklikku lõppvooru pääsemine on iga osaleja ja kooli jaoks väga suure tähendusega.  Tabasalu õpilased on lõppvooru jõudnud paljudel kordadel, parimaid tulemusi on saanud meie puhkpilliõpilased: mitmel korral on vabariikliku konkursi lõppvoorus esikoha saavutanud meie saksofoniklassi õpilane Carl Stefan Tuulik, 2015. aastal saavutas vabariikliku esikoha trompetiõpilane Martin Pajumaa.