Kunstiosakond külastas Niguliste Kunstimuuseumi

Koolivaheajal jätkasime kunstiosakonna traditsiooni ja õppisime muuseumitunnis. Seekord külastasime Niguliste Kunstimuuseumi.

Õpilastel avanes võimalus tutvuda Niguliste kõige haruldasemate kunstiteoste ja kirikuhoone ehitusloo olulisemate etappidega, seostades neid Tallinna linna ajalooga.

Huvitava ja haarava tutvustuse tegi meile muuseumi direktor Tarmo Saaret isiklikult.

Põhjaliku ülevaate saime:

• Kõige tuntuma muuseumis oleva teose, Bernt Notke töökojast pärineva 15.sajandi lõpul valminud maaliga „Surmatants".

• Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud ja 1481. aastal Tallinnasse jõudnud kahe tiivapaariga Niguliste kiriku peaaltari retaabliga.

• Tallinna gildide-tsunftide ning Mustpeade vennaskonna ja kirikute hõbevara Hõbedakambriga.

Eriti meeldis lastele minek ülesse torni vaateplatvormile. Sinna viis uhiuus klaasist lift. Vaateplatvormi suurtest akendest avanes imeline vaade kogu Tallinnale. Meile tutvustati erinevaid paistvaid hooneid. Näiteks Kiek in de Köki torni taga kaks Kaarli kiriku torni, mis koos meenutasid Batmani. Soovijad said üles-alla minna ka mööda müüri sees olevat keerdtreppi. Vahekorrusel nägime erinevate kirikukellade kollektsiooni.

Täname Niguliste Kunstimuuseumi, tegite meie tunni väga harivaks ja huvitavaks!