Kunstiosakonna esimene muuseumitunni külastus.

Koolivaheajal toimus kunstiosakonna laste esimene muuseumitunni väljasõit.

Esimeseks külastuseks valisime Kadrioru kunstimuuseumi, imekauni barokse Peeter I rajatud Kadrioru lossi.

Vaatluse all olid eri ajastutest ja paigust pärit skulptuurid oma lugudega. Kohe sissepääsu lähedal saime teada, miks ilujumalanna Venuse kujul ja mitmetel teistelgi skulptuuridel ei ole käsi või puudub mõni muu detail. Proovisime oma kehaga Venuse poosi järgi aimata.

Vaatasime skulptuuri, milles on peidus lugu end vetepeeglist imetlevast Narkissosest. Saime teada, miks mõni kuju on seest tühi, millistest materjalidest saab teha skulptuure, kuidas kipskuju võib välja näha nagu pronksist ja veel palju muudki. Lapsed said katsuda ja lähedalt uurida erinevaid materjale, võrdlesid kipsi ja marmorit.

Arutasime, mis on päris inimesele sarnasem, kas maal või skulptuur, ja milles seisnevad nende peamised erinevused. Saime teada ka reljeefi ja skulptuuri erinevused. Ringkäigu lõpetuseks proovisime kipsiga vormi võtmist, mille tulemusena sai iga osaleja kaasa väikese reljeefi.

Laste sõnul osutusid kõige põnevamaks BINGO- avastusmäng, mille käigus tuli muuseumist leida kirjeldustele vastavad antiikjumalate kujud ja mõtterännak mahalaotatud ajateljel, kus tuli orienteeruda erinevate sajandite vahel ja paigutada daatumitega skulptuuride fotod õigesse sajandisse.

Õppekäik oli sissejuhatus vormiõpetuse ja kunstiajaloo tundideks. Usume, et muuseumitunnid saavad Kunstikooli üheks traditsiooniks. Käesoleval õppeaastal planeerime külastada veel KUMU, Eesti Arhitektuurimuuseumi ja Niguliste muuseumi.